We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Neden Verilen Kilolar Fazlasıyla Geri Alınır?

Neden Verilen Kilolar Fazlasıyla Geri Alınır?

Vücudun temel görevi yaşamını sürdürmektedir. Diyet yapmak ve kilo vermek vücudu alarma geçirir. Şöyle bir içgüdü ile davranır. Galiba yok edilmek isteniyorum. Ben birkaç kilo fazla enerji depolayayım da belki yine bir gün beni yok etmeye çalışırlarsa garantim olsun.
Tamda böyle bir içgüdü ile verilen kilolardan 2-3 kg fazla enerji (yağ) depolanır.
Ya da aşırı diyet yapan veya düzenli bir diyet yapan kişiler bu kadar ileri bir hipo glisemi krizi ile karşılaşmaya bilirler. Diyet iyi gidiyordur yine sosyal nedenler ya da bıkkınlık dolayısı ile bir kez tatlı besin alırlar ise oluşan insülin hormonu deşarjına yenilirler. İnsülin hormonu fazla salgılandığında, hipoglisemi oluşur. Kanda şeker düşünce, açlık hormonu Ghrelin, fazla salgılanır. Ghrelin hormonunun iştah artırıcı, besinalımını tetikleyici etkisi vardır. (5) Diyette aksamalar başlar bir defadan bir şey olmaz diye düşünmeye başlarlar. O bir defalar bitmez yine vücuduna yenilirler. İnsülin hormonu yüksek ve düzensiz miktarda salgılanmaya başladığı için enerji (yağ) depolanması hızlanır. Kilolar geri gelmeye başlar.
WhatsApp chat