We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Zayıfladıktan Sonra Yaşam Boyu Nasıl Beslenmeliyiz?

Zayıfladıktan Sonra Yaşam Boyu Nasıl Beslenmeliyiz?

O nedenle zayıfladıktan sonra hemen eski yeme tarzına dönülmemelidir. Çünkü vücudunuzdaki aksaklıklar sadece kontrol altına alınmıştır. Tedavi edilememiştir. Zayıflama diyeti bitsede eğer Hipoglisemi hastalığınız var ise şeker beslenme alışkanlığınızdan çıkarılmalıdır.

Bazı hormonel hastalıklarda tedavi edilememekte sadece ilaçlarda kontrol altına alınabilmekte yada tedavileri çok uzun süreleri almaktadır. O halde ilaç tedavisinin yanında düzenli bir beslenme rejimide gerekmektedir.

Hipo Glisemi her zaman tek başına olmayabilir diğer hormonal hastalıklarla beraber bulunabilir. O nedenle hormonel hastalıklar ilaçla tedavi edilirken hipoglisemiyi kontrol altına alacak beslenme rejimide uygulanmalıdır.

Yani zayıflamış insanlar beslenme uzmanından öğrendikleri düzenli beslenme programlarını yaşam boyu uygulamalıdırlar.

Örn; Tiroid bezi yavaş çalışan bir kişinin hipoglisemik şikâyetleri de var ise, Tiroid bezinin tedavisi için aldığı iyod içeren ilaçta hipoglisemiyi tetikleyebilir. Böyle bir kişi zayıflamayı başardıysa, zayıfladıktan sonra tiroid bezi için verilen ilaçları almaya devam edecek ve hipoglisemik olduğu için şekerli besinler yememeye devam edecek ve az sık beslenme programından ayrılmayacaktır. Aksi halde kiloları geri alması kaçınılmazdır.

WhatsApp chat