We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Kilo Korumak İçin Seçilen Beslenme Programı Size Özel Olmalı

Kilo Korumak İçin Seçilen Beslenme Programı Size Özel Olmalı

Şimdi kilo korumak için nasıl bir beslenme programı seçeceğiz örneklendirelim. Bu programlar kişilerin boylarına, kilolarına kan yağları, kan proteinlerine ve alışkanlıklarına göre olmalıdır. Kan yağları yüksek olan kişiler her öğün et yiyemezler. Seçtikleri yağ çeşidi önemlidir.

Eğer kan proteinlerinde (proteinlerinde ve DNA’nın son ürünü Ürik Asidden bahsediyorum) yüksek ise seçtikleri proteinli besin çeşidi de çok önemlidir. Bazı sebzelerde ürik asidi yükseltebilmektedir.

O nedenle verilen program miktarsız ve sadece kan şekeri düşük olan insanlar için örnek bir programdır. Kişilerin kan yağları, proteinleri ve alışkanlıkları dikkate alınmamaıştır. Düzenli ve yeterli beslenmeye örnektir.

8:00 Sabah      Kepekli ekmek, peynir, zeytin, yumurta, domates, salatalık, yeşillik

11:00  Ara          Süt veya yoğurt veya ayran, kepekli ekmek

14:00  Öğle        Et veya sebze yemeği, salata, kepekli ekmek, yoğurt

 17:00  İkindi      Kepekli ekmek, peynir, çay veya kahve

 20:00  Akşam   Et veya sebze yemeği, salata, kepekli ekmek, yoğurt, 1 porsiyon meyve

 23:00  Gece       süt veya yoğurt, kepekli ekmek, peynir, domates, salatalık

Meyveler çok şekerli olduğu için çok az kullanılmıştır. Hemen yemekten sonra yenmesi önerilmiştir. Çünkü şekerler diğer gıdalar ile karışınca bağırsaklardan kana yavaş emilir ve insülin hormonu uyarısı fazla olmaz.

 Aç iken meyve yenmemelidir. Mutlaka yemek sonrası yenmelidir. Yada ara öğünde yenir ise yanında süt veya yoğurt yenmelidir.Öğünler yine 6 keredir. Az ve sık beslenme ilkesi asla terk edilmemelidir.Diyetler genelleştirilmemelidir. Kişiye özel yapılmalıdır.

WhatsApp chat