We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Uzm. Dyt. Oya Abalar Akça
Oya Abalar Akça
-Uzman Diyetisyen-
1961 yılında doğdu. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Teknolojisi Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetik Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Kardioloji Enstütüsünde (Haseki) 2 yıl çalıştı. Daha sonra, İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Diyabet ve Metabolizma Kürsüsünde çalışırken, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Bilim Dalında Yüksek Lisans Diplomasını aldı.

Tez Konusu; Tip II Diabetus Mellituslu hastalarda karbonhidrattan zengin çeşitli besinlerin (Glikoz şeker, patates, ekmek, pirinç, mısır ekmeği ve mercimek) kan şekeri ve insülin düzeylerine etkisinin araştırılmasıdır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesi Diyabet ve Metabolizma kürsüsünden ayrıldıktan sonra, 1 yıl süreyle International Slimming Center da çalıştı.

1989 yılında sağlıklı zayıflama merkezi Healthy Slimming Centerı kurdu ve yönetti. Yaklaşık 3000 kişinin zayıflaması ile ilgilendi ve sonuçlandırdı.

1996 yılında sağlıklı zayıflama merkezinin Bursa şubesini açtı. Yaklaşık 500 kişinin zayıflaması ile ilgilendi ve sonuçlandırdı. 1996 yılı depremi nedeni ile Busa şubesini kapattı.

2007 yılında sağlıklı zayıflama merkezinin İstanbul şubesini ailevi nedenler ile  kapattı.

Şimdi B tune Plates stüdyo da danışanlarını kabul etmektedir.

Oya Abalar Akça
Oya Abalar Akça
/ Uzman Diyetisyen
WhatsApp chat